Крюківщинська Сільська Рада

ВИЗНАЧЕНО СТРАТЕГІЧНІ ЗАВДАННЯ НА 2018 РІК

Уже традиційно наприкінці року Крюківщинська сільська рада проводить стратегічну сесію. Дещо неформальний захід для сільських рад, створений для визначення справді стратегічних питань на наступний рік. Кожен працівник сільської ради, член виконавчого комітету чи депутат під час сесії має визначитися з питаннями, контроль за виконанням яких буде закріплений за ним протягом наступного року.

Віталій Ігорович Нечипоренко, викладач університету імені Т. Г. Шевченка та бізнес-тренер виступив модератором заходу. Всі присутні отримали завдання - змінити постійні комісії для більш ефективної їх роботи.
Нещодавно у різних куточках села були проведені звіти депутатів. Саме під час цих зустрічей із виборцями народні обранці могли почути та занотувати вимоги жителів щодо розподілу бюджету та завдання на 2018 рік.
Відтак представники депутатського корпусу за допомогою Віталія Ігоровича, склали повний список актуальних питань, а потім згрупували їх. Близько ста пропозицій були озвучені ще на початку стратегічної сесії. Всі задачі розглядалися за критеріями терміновості та важливості. Питання, що були подані на розгляд, виявилися здебільшого нагальними для населення: додаткове освітлення, ремонт тротуарів та доріг, встановлення камер відеоспостереження для покращення безпеки села, поліпшення стану води та роботи комунальних підприємств. Також були окреслені глобальні задачі: добудова садочка, реконструкція школи та центральної частини села, створення альтернативних джерел енергозабезпечення, відкриття нової амбулаторії.
Всі присутні були поділені на тимчасові робочі групи за напрямами: капітальне будівництво, благоустрій/дороги, благоустрій/багатоповерхівки, освіта, медицина, культура та спорт, зв'язок з громадськістю. Надалі додатково планується створення групи з бюджету та пошуку фінансів.
За п'ятнадцять хвилин команди мали визначитися із переліком важливих питань, над якими вони будуть працювати у майбутньому. Так, у групі благоустрій/дороги вектори роботи окреслила Надія Ваховська, щодо благоустрою/багатоповерхівки доповідав Олександр Буряк, а з питань освіти - Оксана Макаренко, проблеми медицини озвучив Вадим Ковальов, про розвиток культури та спорту розповіла Олександра Костюшко, а проблематику зв'язків із громадськістю висвітлила Анна Ходикіна, питаннями будівництва опікувався Олексій Палієнко.
Потому було проведено бінарне рейтингування, яке допомогло визначити пріоритетні напрями роботи. Топ найактуальніших очолили питання будівництва, друге місце посіла медицина, третє - освіта, четверте - благоустрій/дороги, п'ятірку найважливіших закрили питання розвитку культури та спорту.

У рамках стратегічної сесії виступив Сергій Козин, спеціаліст з позабюджетного проектування та публічно-приватного партнерства. Він розповів про можливі варіанти додаткових джерел наповнення сільського бюджету. Було запропоновано розглянути кожен напрям діяльності сільської ради та депутатів як окремий проект. Під час виконання цього завдання визначалися головні етапи підготовки проектів, важливість створення портфоліо та чіткого плану дій. Йшлося також про залучення грантів, пошук спонсорів та донорів для реалізації суспільно-важливих проектів. Значна увага приділялася питанню проектного фінансування: як від державних партнерів, так і при роботі з приватними партнерами. Порушувалася тема кредитування органів місцевого самоврядування. Раніше Крюківщина не мала такого досвіду, тому всі учасники заходу з цікавістю сприймали нову інформацію. Адже запланованих проектів багато і будь-які джерела можуть бути використані у майбутньому. Звичайно, отримати додаткове фінансування непросто. Спонсорство, донорство та кредитування мають свої плюси та мінуси. Лише зваживши все, сільська рада разом із громадою, може прийняти позитивне чи негативне рішення. Депутати більше дізнались про наявні міжнародні програми, в рамках яких можна отримати фінансування для реалізації задумів громади. Сергій, як тренер, навів приклад та поетапно пропрацював один із ключових проектів.
Наприкінці стратегічної сесії, підбиваючи підсумки, кожна група обрала для себе найважливіші питання, за які відповідатиме у 2018 році. В групах протягом найближчого тижня планують провести роботу з пріоритетності та важливості обраних питань. Важливо, що з врахуванням цих завдань розподілятиметься бюджет Крюківщини 2018 року.
У наступному числі газети "Новини Крюківщини" будуть оприлюднені таблиці з переліком завдань, над якими працюватиме кожна з робочих груп.

Анна Ходикіна, фото автора

5 місяців тому