Крюківщинська Сільська Рада

"БОГОВИЦЯ" ОТРИМАЛА ВІДЗНАКУ "ВИШГОРОДСЬКОЇ ПОКРОВИ"

14 жовтня у місті Вишгород на Київщині пройшов ІХ пісенний фестиваль-конкурс "Вишгородська Покрова", у якому взяв участь і співочий гурт "Боговиця" під керівництвом Галини Ольховської. Проводився він у Соборі Вишгородської Богородиці - одному із найбільших храмів Української греко-католицької церкви у Київській області.

Ця церква має цікаву історію. 4 липня 1994 року, під час закладання наріжного каменю і освячення його владикою Юліаном Вороновським на небі, над місцем, де він закладався, всі учасники св. Літургії побачили Андріївський хрест. Це знамення було сприйнято як благословення Небесних Сил на святу справу.
Саме під куполом унікального храму і зібралися майже 30 колективів із різних областей України. Не менш благою є й головна мета фестивалю - популяризувати й утверджувати традиції українського хорового співу, релігійних та народних обрядів. Саме такі заходи дають унікальну змогу слухачам познайомитися з кращими зразками української духовної і народної музики.
Високоповажне журі конкурсу, до якого увійшли: лауреат літературних премій "Благовіст" та імені Олеся Гончара Софія Майданська (Голова Журі); лауреат Шевченківської премії, професор Ганна Гаврилець; лауреат Шевченківської премії, доцент Віктор Степурко; оглядач музичних програм Українського радіо Катерина Божко та інші, високо оцінило виступ "Боговиці". Гурт із Крюківщини був нагороджений спеціальною відзнакою. Зокрема, журі відзначило самобутній спів солістки Ольги Дідиченко, автентичні строї учасниць та цікавий репертуар.

4 місяці тому