Крюківщинська Сільська Рада

ВЛАДА ЗВІТУЄ

У Крюківщині в листопаді відбулися відкриті зустрічі сільського голови Андрія Кріпака та депутатів сільради з громадськістю села.

Їх учасники мали змогу заслухати детальний звіт про роботу сільського голови та депутатів виборчих округів за період з листопада 2017 року до листопада року нинішнього; отримати вичерпну інформацію про Стратегічний план розвитку Крюківщинської територіальної громади на 2019-2027 рр та про добровільне об'єднання територіальних громад; поставити представникам влади  запитання, які щонайбільше хвилюють,  та отримати вичерпні відповіді на них. Майже під час кожного зібрання лунало запитання про можливі формати об'єднань територіальних громад за участі Крюківщини.

Відтак Андрій Петрович наголосив, що питання про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи винесено на чергову сесію сільської ради. Після ухвалення рішення про надання згоди, буде створена спільна робоча група з представників громад, яка готуватиме статут об'єднаної територіальної громади. У цьому документі буде передбачено відсоткове відношення від бюджету ОТГ на фінансування с. Крюківщина. У подальшому рішення буде знов винесено на громадське обговорення і, в разі його підтримки громадою села, Крюківщинська сільська рада схвалить проект рішення спільної робочої групи щодо добровільного об'єднання територіальних громад. Потім це рішення надсилається до обласної державної адміністрації для надання висновку щодо відповідності проекту Конституції та законам України.

Та кожна зустріч розпочиналася із  виступів сільського голови і депутатів, які звітувалися перед односельцями щодо виконання плану за рік. Розповідали, що зроблено, які завдання в процесі виконання та про плани на 2019 р. Кожному представнику депутатського корпусу було про що інформувати населення. Адже спільно з виконавчим комітетом сільської ради цьогоріч вдалося вирішити чимало питань, що стосуються благоустрою села. Зокрема, депутат М.П. Яровий повідомив, що за звітний період було поповнено дитячий майданчик новими елементами.  На багатоквартирному житловому будинку, що на вул. Мічуріна, 10а, частково здійснений ремонт даху. На жаль, не встигли перекрити покрівлі в усіх багатоквартирних житлових будинках на вул. Мічуріна, хоча матеріали вже закуплені. Тому усі ремонтні роботи неодмінно будуть виконані.

Про відновлення вуличного освітлення та встановлення камер відеоспостереження  на масиві Дружба під час своїх звітів розповіли народні обранці Ю.М. Галата та А.С. Смик.  А ось  депутат О.З. Скоць повідомив, що за рік на його окрузі було здійснено благоустрій парку. Проведено роботи з освітлення пішохідних переходів.   У своєму виступі представниця депутатського корпусу Н. В. Ваховська повідомила, що на вулицях Парниковій та Шевченка проведено ямковий ремонт доріг, завершено заміну ліхтарів вуличного освітлення на сучасні енергоекономні.  Про початок будівництва дитячого майданчика на своєму окрузі звітував депутат сільської ради Р.М. Овчарук.

 А ось на окрузі О.В. Кирпатенка за звітний період було здійснено освітлення вулиці Кільцевої, на масиві встановлені камери відеоспостереження. Крім того, споруджено бювет із сучасними фільтрами. Загалом у селі буде встановлено ще  6 таких бюветів, в тому числі і в Крюківщинській ЗОШ. Фінансується ця програма виключно із  сільського бюджету.

Власне, кожному депутату було про що звітуватися перед своїми виборцями. І певною мірою, це є свідченням конструктивної співпраці виконавчого комітету, комунальних служб села та представників депутатського корпусу. Хоча, безумовно, багато питань наразі лишаються відкритими. І про це свідчать запитання, які надходили до представників депутатського корпусу та сільського голови. Важливо, що вирішення деяких із них представники місцевої влади знаходили одразу під час зустрічей. Та усі без винятку пропозиції занотовувалися для детального вивчення та подальшого вирішення.

Так, мешканці масиву Дружба запропонували передбачити місце для автомобілів за багатоквартирними будинками. Також надійшло прохання включити до плану соціально-економічного розвитку села ремонт багатоквартирного житлового будинку №8/1 на вул. Дружби. На що сільський голова повідомив, що є рішення сесії Крюківщинської сільської ради, яким затверджено програму із ремонту багатоквартирних житлових будинків у с. Крюківщина. Цим документом передбачено співфінансування робіт в обсязі 50% з бюджету сільської ради і 50% дольової участі співвласників багатоквартирного житлового будинку №8/1 на вул. Дружби. Крім того, сільський голова наголосив, що в 2019 році максимум уваги буде приділено ремонту цоколя, дахів, утепленню, заміні проводки у будинках на вулицях Балукова, Мічуріна та Дружби.

Чимало нарікань прозвучало щодо стану запірної арматури та труб у підвальних приміщеннях будинків № 4/1, № 8/1 на вул. Дружби та № 10 а на вул. Мічуріна.  Представник КП "Благоустрій Крюківщини" відповів, що вже проведено ревізію запірних арматур, відремонтовано несправні. Нині повністю замінили труби в двоповерховому будинку №6 на вул. Мічуріна, на черзі  - будинок №10 а.

Людей цікавило,  хто надавав дозвіл на встановлення газової АЗС на вул. Балукова? Сільський голова Андрій Кріпак повідомив, що ДФС порушено кримінальну справу щодо несанкціонованої діяльності із здійснення реалізації скрапленого газу в с. Крюківщина на вул. Балукова, 1 та на вул. Одеській.

Також надійшла пропозиція  покращити освітлення території ДНЗ та встановити камери відеоспостереження. На це зауваження О.В. Палієнко відповів, що під час реконструкції дитсадка роботи з освітлення території та встановлення камер відеоспостереження були виконані і відразу це продемонстрував.

Чимало запитань виникало щодо будівництва спортивного комплексу в парку, а також щодо розбудови інших соціальних об'єктів села. Тож сільський голова повідомив односельців, що ЖК "Європейське місто" розпочинає будівництво дитячого садочка. У цьому році розпочали реконструкцію Крюквщинської ЗОШ, що дасть можливіст додатково розмістити 528 учнівських місць, певні роботи вже виконані. Також сільський голова розповів, що забудовник ЖК "Вишнева оселя" передав на баланс Крюківщинської сільської ради приміщення під медичну амбулаторію. До того ж у ЖК "Парадайз" передбачено будівництво школи і за інформацією, наданою забудовником, заклад  споруджуватимуть власними силами.

Також  крюківщинці цікавились, коли розпочнеться будівництво моста через залізницю та чи буде ще один виїзд на Київ? Сільський голова поділився інформацією, що наразі лише розробляється проект моста.  Виконавчий комітет Крюківщинської сільської ради  підготує лист-звернення до мера Вишневого про необхідність передбачити в проекті моста призначення  лише для проїзду легкового автотранспорту.

Відповідно до перспективного плану розвитку Київської області, заплановано будівництво  ще одного виїзду на Київ у районі АЗС "КЛО" в напрямку "Столичного ринку".

Йшлося на зустрічах і про тарифи на вивіз  сміття та необхідність встановлення баків для роздільного збору відходів. Андрій Петрович зазначив, що собівартість вивезення одного мішка ТПВ нині становить 45 грн. Адже полігон твердих побутових відходів у с. Тарасівці закрито, тому КП "Благоустрій Крюківщини" вимушене вивозити сміття на полігон до Васильківського району, а це - додаткові фінансові витрати. Сільрадою ухвалено рішення про компенсацію частини вартості сміттєвого мішка. Таким чином тариф для населення складає 20 грн, а різниця у витратах компенсується  із місцевого бюджету. Також сільський голова дав доручення встановити в селі баки для роздільного збирання сміття.

Серед низки найактуальніших питань - будівництво нових каналізаційних мереж. Відповідаючи на це запитання, Андрій Петрович розповів, що у намірах спорудження каналізаційної системи в напрямку Києва. Втілення в життя цього проекту  дасть змогу збільшити викиди каналізаційних рідин в кілька разів. Зараз розробляється проектна документація. У разі введення в експлуатацію нової каналізаційної мережі, до неї буде приєднана й історична частина села, оскільки  технічні можливості дозволяють це зробити.

Тож сподіваємося, що наступний рік стане періодом реалізації в Крюківщині масштабних соціальних проектів.

4 місяці тому