Крюківщинська Сільська Рада

ЗАПОРУКА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ - СОРТУВАННЯ СМІТТЯ

Сортування сміття - конкретна дія, яка доступна кожному жителю планети для покращення екологічного стану. Під час зустрічей сільського голови та депутатів із громадськістю жителі деяких масивів порушували  питання щодо  сортування сміття. Комунальне підприємство "Благоустрій Крюківщини" та сільська рада відразу почали роботи над впровадженням системи роздільного вивозу сміття.

Зважаючи на те, що людина за рік викидає до 400 кг відходів, щорічно в державі його накопичується до 50 мільярдів кубометрів. Для захоронення такої кількості сміття потрібно більше площ земельних ділянок під полігони та сміттєзвалища твердих побутових відходів, налагодження чіткої системи організації його збирання та своєчасної утилізації, створення умов роздільного збирання сміття. Останнє передбачене наказом МОЗ України від 17.03.2011 року № 145, яким затверджені Державні санітарні норми та правила утримання населених пунктів і зобов'язано здійснювати роздільне збирання побутових відходів.

Відтак важливість роздільного збору сміття полягає у зменшенні обсягів утворення відходів та захоронення їх на полігоні, як наслідок зменшення негативного впливу відходів на довкілля і здоров'я населення. Також роздільний збір сміття дозволяє збільшити використання вторинної сировини, яка є в складі твердих побутових відходів.

Попри законодавчі вимоги, наразі не так багато населених пунктів у країні скористалися порадами МОЗ. Крюківщинці виявили волю вплинути на статистику. А отже, наступного року в селі буде забезпечено вивіз сортованого сміття. Це дасть можливість втричі зменшити плату за цю послугу.

6 місяців тому