Крюківщинська Сільська Рада

ХТО ОБСЛУГОВУВАТИМЕ ЖИТЛОВИЙ ФОНД - ВИРІШУВАТИ КРЮКІВЩИНЦЯМ

Згідно  з Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», обслуговувати житло можуть об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або управитель, визначений співвласниками або призначений на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої влади. Тож ще з 2015 року люди самостійно можуть вирішувати, що їм вигідніше – створити об’єднання співвласників чи довірити цю роботу управляючій компанії.

У Крюківщині є позитивні приклади створення ОСББ, але все ж більшість будинків обслуговує комунальне підприємство «Благоустрій Крюківщини». Як розповіла юрисконсульт КП Наталія Доманська, у січні цього року виконкомом Крюківщинської сільської ради було проведено конкурс із призначення управителя багатоквартирних житлових будинків, який виграло комунальне підприємство, що стало управителем будинків на вулицях Дружби, 2, 2/1, 4, 4/1, 6, 6/1, 8, 8/1, Мічуріна, 2, 4, 6, 10, 10 а, Балукова, 2, 4, 6, 8.

Потім між КП «Благоустрій Крюківщини» та Крюківщинською сільською радою в особі сільського голови Андрія Кріпака, який діяв від імені власників багатоквартирних будинків, було укладено договір про надання послуги з управління багатоквартирним житлом, копія якого розсилається усім співвласникам будинків. У цей же період було проведено конкурс і укладено відповідний договір між сільрадою і КП про надання послуг із вивезення побутових відходів із приватного сектора та зазначених вище багатоквартирних будинків. Тому мешканці повинні терміново завітати до КП «Благоустрій Крюківщини» для укладення договору з вивезення побутових відходів. Із собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код та документ, що підтверджує право власності на житло.

Нині вивезення побутових відходів із приватного сектора коштує 20 грн за один спеціальний мішок для одноразового вивозу відходів, для багатоквартирних будинків – 21 грн. 28 коп. з особи.

До речі, слід зазначити, що призначення управителя та укладення договору управління не позбавляє мешканців того чи іншого будинку у будь-який момент обрати іншого управителя або створити ОСББ. Для цього слід на свій розсуд обрати іншу форму управління та за два місяці повідомити управителя про розірвання договору.

Але створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не так просто. Слід дотриматися певних процедур, прописаних у Законах України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Насамперед слід відмітити, що в одному будинку може бути створене лише одне ОСББ, а ось співвласники двох чи більше будинків та нежитлових приміщень, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, інженерною інфраструктурою можуть створити одне об’єднання.

Як наголосила Наталія Володимирівна, ОСББ є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для подальшого його розподілу між співвласниками. Основна діяльність об’єднання співвласників полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав мешканців на володіння та користування спільним майном, належне утримання будинку та території навколо нього, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами.

До речі, установчі збори ОСББ можуть бути проведені лише тоді, коли більше 50% житла і нежитлових приміщень у будинку мають державну реєстрацію на право власності. Ініціаторами установчих зборів можуть бути власники трьох і більше квартир та нежитлових приміщень. Повідомлення про проведення установчих зборів, в якому зазначається час і місце їх проведення, проект порядку денного, ініціативна група направляє всім співвласникам рекомендованим листом або вручає під розписку за 14 днів до проведення зборів. І ще один цікавий момент – кожен співвласник під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у будинку. Але якщо одна особа є власником квартир і нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більше 50% загальної площі всіх квартир та інших приміщень, то кожний співвласник на установчих зборах має лише один голос незалежно від кількості та площі нерухомості, що перебуває у власності. Рішення ухвалюється, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Установчі збори приймають рішення про створення ОСББ і затверджують його статут.

І наостанок кілька слів про обов’язки співвласників багатоквартирного будинку. Вони зобов’язані забезпечити належні утримання та санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна будинку; технічне обслуговування та у разі потреби поточний і капітальний ремонт будівлі; використовувати спільне майно лише за призначенням, забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, ремонтів, технічного переоснащення приміщень, відшкодовувати збитки, завдані майну інших співвласників та спільному майну, своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

2 місяці тому