Крюківщинська Сільська Рада

НА ШЛЯХУ ДО СТВОРЕННЯ ОТГ

Яким буде майбутнє Крюківщини з огляду на реформу децентралізації?  Які перспективи можливого об’єднання Крюківщини та Вишневого? Відповіді на ці та інші запитання наразі активно напрацьовують представники робочої групи.

Наше село в ній представляють сільський голова Андрій Кріпак, директор Центру бізнес-стратегій «Перспектива» Віталій Нечипоренко та головний бухгалтер Крюківщинської сільської ради Світлана Глуха. Нині вже відбулося чотири засідання групи, до якої також входять представники Вишневої міської ради: заступник міського голови Георгій Майсурадзе, секретар Вишневої міськради Сергій Пишний та перший заступник міського голови Ярослав Варшавець.  Учасники групи вже встигли ознайомитися з позитивним прикладом роботи виконавчих комітетів інших громад, зокрема Бучанської, та під час виїзного засідання перейняти корисний досвід.

Нагадаємо, що  минулого року Крюківщинська сільська рада ухвалила рішення про вивчення пропозиції  Вишневого міського голови про добровільне об’єднання територіальної громади міста Вишневе та територіальної громади села Крюківщина у Вишнівську міську ОТГ з адміністративним центром в м. Вишневе.

Спільна робоча група на своєму останньому засіданні, що відбулося днями, затвердила план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання Вишневого та Крюківщини. Він передбачає розробку проекту Статуту Вишневої міської ОТГ, плану соціально-економічного розвитку громади та інвестиційного проекту.

Крім того, в документі йдеться про інвентаризацію приміщень, що знаходяться в комунальній власності територіальних громад Вишневого та Крюківщини, для подальшого розміщення в них спеціальних служб. Також вивчатиметься питання щодо передачі від Київської обласної ради та Києво-Святошинської районної ради Київської області у комунальну власність Вишневої міської ОТГ майна та техніки для забезпечення надання якісних послуг населенню.

Робоча група  має розробити організаційну структуру та штатний розпис виконавчого органу ОТГ, а підготовити рішення щодо добровільного об’єднання територіальної громади міста Вишневе та територіальної громади села Крюківщина.  В подальшому планується підписання меморандуму та громадські слухання щодо проектів рішень, які робоча група надаватиме для ознайомлення. І лише після публічного обговорення вони будуть винесені на розгляд сесій міської та сільської рад.

 - Створення об’єднаної територіальної громади в такому форматі безперечно дасть новий  поштовх для розвитку нашого села, - наголошує Крюківщинський сільський голова Андрій Кріпак. -  Адже фінансові та управлінські можливості ОТГ колосальні. Об’єднаній територіальній громаді делегуються значні повноваження, а відтак житель громади зможе отримати всі необхідні послуги на місці. А фінансова незалежність пришвидшить процес вирішення нагальних проблем наших населених пунктів. Йдеться про будівництво необхідних соціальних об’єктів та збалансований розвиток інфраструктури і покращення благоустрою.

2 місяці тому