Крюківщинська Сільська Рада

ОБИРАЄМО ФОРМУ УПРАВЛІННЯ БУДИНКОМ

Згідно закону про ЖКГ (№ 2189-УІІІ), який врегульовує питання надання послуг з управління багатоквартирним будинком, власники багатоквартирних будинків можуть вільно обирати форму управління, а також тих, хто обслуговує їхні будинки. 

Передбачено три форми управління. Одна – це безпосереднє управління (більш характерна для маленьких будинків), друга – це ОСББ і третя форма – це управитель. Йдеться про те, що на зміну старим ЖЕКам мають прийти управляючі компанії чи фізичні особи-підприємці, які будуть за договором надавати такі послуги. Ключова зміна полягає в тому, що ціна на цю послугу з управління тепер буде договірна. Тобто не орган місцевого самоврядування встановлює ціну за утримання будинків і прибудинкової території, а вона визначається виключно в процесі переговорів між самими співвласниками і   управителем.

Співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах, які скликаються ініціативною групою з не менше, як трьох осіб. На зборах співвласники можуть вирішити всі питання, що стосуються управління багатоквартирним будинком, зокрема про:

  • визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем;
  • обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням;
  • визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком;
  • визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.

При цьому законодавство не накладає жодних обмежень, залежно від способу будівництва, джерел будівництва, балансової належності багатоквартирного будинку.

Закон № 2189-УІІІ передбачає можливість дострокового розірвання договору у разі надання неякісних послуг та обрання іншого управителя.

Договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, він вважається продовженим на наступний однорічний період.

Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типовий договор про надання послуги з управління багатоквартирним будинком затверджено Постановою КМУ № 712  від 5 вересня 2018 р.

2 місяці тому