Крюківщинська Сільська Рада

ПРО ПЕРСПЕКТИВИ СОЮЗУ ВИШНЕВОГО ТА КРЮКІВЩИНИ

Враховуючи чинне законодавство щодо удосконалення діяльності органів місцевого самоврядування (Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад»), вже фактично другий рік Крюківщинською сільською радою, виконкомом і зацікавленими мешканцями розглядається питання щодо доцільності і варіантів створення ОТГ, яке має бути проведене в добровільному порядку до 2020 року. Метою об’єднання є залишення податкових надходжень на місцях (в громадах) і скасування такої ланки, як районна рада та районна державна адміністрація. Після 2019 року об’єднання може не відбутись, або таке об’єднання буде примусовим.  Розглядалися низка варіантів. Основні з них -  об’єднання з с. Гатне,  з м.Вишневим і с. Святопетрівським, а також з с.Тарасівкою та ін. Для більш глибокого вивчення ситуації в липні 2018 року була створена і пропрацювала до 29.11.2018 року робоча група сільської ради з розробки Стратегічного плану села за участі компетентних фахівців Академії при Президентові України. До її складу входили депутати сільської ради, члени виконкому і по одному представнику з округів. Робоча група дійшла до висновку, що найбільш прийнятним варіантом є об’єднання з м. Вишневе. При цьому встановлено, що при відмові від ОТГ наше село стає «фінансово неспроможним». Тобто кошти на розвиток села фактично будуть відсутні. Цей варіант про створення ОТГ з м. Вишневе також було підтверджено більшістю (20 із 22 виборчих округів) при попередньому громадському обговоренні в округах в листопаді 2018 року. Варто зауважити, що були також групи мешканців, які категорично проти ОТГ. Разом із цим, до нашої сільської ради надійшло звернення в червні 2018 року від міського голови м. Вишневе про створення ОТГ із наших населених пунктів. (Зацікавленість м. Вишневе в тім, що при створенні ОТГ місто отримає додаткові суттєві надходження, і зокрема, з державного бюджету.)

Для отримання уточнених даних, в першу чергу фінансової звітності за підсумками 2018 року по обох населених пунктах, а також розробки проектів Статуту ОТГ, нормативів розподілу спільного бюджету ОТГ між громадами наших населених пунктів, Положення про старосту села, умов надання адмінпослуг в селі та ін. рішенням Крюківщинської сільської ради були делеговані фахівці в спільну з представниками Вишневої міськради  робочу групу. Співголовами  цієї РГ стали сільський голова А.Кріпак і заступник міського голови м. Вишневе Г. Майсурадзе. Ця спільна робоча група провела в лютому-квітні 2019 року 5 засідань, в результаті яких для більшої публічності та відкритості підготовлено Меморандум щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Цей Меморандум фактично є договором про наміри, і не містить в собі юридичних наслідків, проте він декларує програму подальшої роботи щодо ОТГ, будівництва шкіл, садочків, шляхів для покращення логістики з містом Києвом. Із цим документом можна ознайомитися на офіційному сайті Крюківщинської сільської ради.

І головне: робота цієї групи триває. Матеріали, напрацьовані цією спільною РГ, будуть винесені на громадське обговорення у формі відкритої зустрічі, яка буде проведена в актовій залі школи (про неї буде повідомлено додатково). І далі питання створення ОТГ розглядатиметься на сесії сільської ради, яка має ухвалити остаточне рішення щодо створення ОТГ з м. Вишневе. Про подальший перебіг  цієї роботи інформація висвітлюватиметься в газеті та на сайті сільської ради. Слідкуйте за публікаціями для висловлення своєї думки і обговорення з депутатами, які ухвалюватимуть остаточне рішення.

 Меморандум за посиланням:

http://vyshneve-rada.gov.ua/files/rada/37/memorandum.pdf

2 місяці тому